نرم افزار سامانه مودیان

تقریبا از ابتدای سال 1402 در مورد الکترونیکی شدن فاکتورهای فروش کالا و خدمات همه روزه اخباری منتشر می شود و این موضوع برای همگان روشن است که دیگر خبری از فاکتورهای کاغذی نمی باشد.بنابراین مودیان باید به دنبال راه های ارسال فاکتورهای خود به صورت الکترونیکی باشند، از جمله رایجترین و مقرون به صرفه ترین روش ها استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان می باشد.

برای ارسال فاکتور الکترونیکی در سامانه مالیاتی اشخاص یا نیازمند استفاده از یک نرم‌افزار واسط سامانه مودیان هستند و یا باید از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی استفاده نمایند. 

با وجود دستی بودن فاکتورها در بسیاری از مواقع مودیان دچار اشتباه می شدند ، حال که ارسال فاکتورها به صورت الکترونیکی می باشد، افراد زیادی دچار چالش شده اند.بهتر بود قبل از ارجایی شدن قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی آموزشات لازم در این خصوص به کاربران داده می شد تا کاربران با این حجم از مشکلات و خطاها رو به رو نبودند. به همین دلیل طراحی اغلب نرم‌افزارهای واسط به شکل ساده و قابل فهم برای عموم صورت گرفته تا افرادی با سطح اطلاعاتی مبتدی نیز بتوانند صورت حساب های خود را به سامانه مودیان ارسال نمایند.

نرم‌افزار واسط کاریا سیستم، با هدف تسهیل فرایند ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان، طراحی و عرضه شده است. این نرم‌افزار واسط بسیار ساده و کاربرپسند طراحی گردیده و استفاده از آن نیازمند هیچ‌گونه مهارت و دانش فنی خاصی نیست.

کاربران می‌توانند بدون نیاز به آموزش‌های تخصصی، صرفاً با چند کلیک ساده، صورتحساب‌های الکترونیکی خود را ایجاد و برای سامانه مودیان ارسال نمایند. سادگی و سهولت استفاده از ویژگی‌های بارز این نرم‌افزار محسوب می‌شود.

 

نرم افزار سامانه مودیان

نرم‌افزار سامانه مودیان مالیاتی، امروزه به یک ابزار حیاتی برای کسب و کارها و اشخاص حقیقی و حقوقی تبدیل شده است. چرا که این نرم‌افزار بدون پیچیدگی خاصی ، فاکتورهای الکترونیکی رو به سامانه مودیان ارسال می نماید

با اینکه نحوه ارسال فاکتور با نرم افزار واسط بسیار راحت می باشد اما بسیاری از افراد برای کار با نرم افزار واسط دچار سردرگمی هستند ، که اغلب دلیل این امر عدم آموزش کافی و یا داشبورد پیچیده نرم افزار می باشد.مجموعه کاریا سیستم با طراحی یک داشبورد ساده و قابل فهم و آموزش مودیان توسط متخصصان، کار را برای همگان تسهیل نموده، به طوریکه تمامی افراد حتی مبتدی قادر به ارسال صورتحساب ها به صورت الکترونیکی می باشند.آموزش رایگان و پشتیبانی بعد از خرید افزونه واسط توسط متخصصان در مجموعه کاریا سیستم صورت میگیرد

نرم افزار سامانه مودیان کاریا سیستم

نرم‌افزار سامانه مودیان کاریا سیستم، یکی از جامع‌ترین نرم‌افزارها برای ارسال الکترونیکی صورتحساب به سازمان امور مالیاتی است. این نرم‌افزار رابط امکان ارسال آسان و سریع انواع صورتحساب‌ها با الگوهای متنوع را برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی فراهم می‌کند.

با استفاده از نرم‌افزار واسط کاریا سیستم ، تمامی کسب و کارها و مشاغل می‌توانند بدون نیاز به آموزش های تخصصی صرفا با چند کلیک ساده، صورتحساب‌های الکترونیکی خود را ایجاد و برای سامانه مودیان ارسال نمایند. 

این نرم‌افزار هم به صورت تحت وب و هم به صورت نرم‌افزار نصبی در دسترس است و برای تمامی اشخاص متناسب با نیازشان قادر به ارائه پلن مناسب می باشد

نرم‌افزار واسط کاریا سیستم، با هدف تسهیل فرایند ارسال صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مودیان، طراحی و عرضه شده است. این نرم‌افزار واسط بسیار ساده و کاربرپسند طراحی گردیده و استفاده از آن نیازمند هیچ‌گونه مهارت و تخصص فنی خاصی نیست. آموزش نحوه ی کار با افزونه واسط توسط متخصصان این مجموعه به مودیان آموزش داده می شود ، همچنین در تمامی مراحل بعد از نصب نرم افزار نیز پشتیبانی صورت می گیرد

 

خرید نرم افزار سامانه مودیان

نرم‌افزار واسط سامانه مؤدیان، در واقع یک ابزار واسط بین مودیان و سامانه مالیاتی می باشد، مودیان با استفاده از امکانات این نرم افزار میتوانند بدون واسطه اقدام به ارسال الکترونیکی صورتحساب‌ها به سازمان امور مالیاتی نمایند. 

روند اتصال نرم افزار به سامانه مودیان و ارسال صورت‌حساب‌ها نیز بدین صورت میباشد که شرکت‌ها نیاز به تهیه یک توکن (گواهی الکترونیکی) برای امضای دیجیتال صورت‌حساب‌ها دارند و پس از آن می‌توانند صورت‌حساب‌ها را از طریق نرم‌افزار واسط، به سامانه مودیان ارسال کنند

خرید نرم افزار سامانه مودیان یکی از چالش های پیش رو برای مودیان می باشد ، البته این امر کاملا طبیعی است چرا که امسال، اولین سال است که ارسال فاکتورها به سامانه مودیان به صورت الکترونیکی به یک الزام تبدیل شده است. اگر سوالی در رابطه با قیمت نرم افزار، نوع پلن ، نحوه ی خرید و راه اندازی دارید می توانید از طریق چت آنلاین از کارشناسان ما سوال فرمایید

نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان

با توجه به الزامی شدن ثبت فاکتورهای فروش در سامانه مودیان از ابتدای سال ۱۴۰۲، کلیه مؤدیان مشمول این قانون باید از طریق دو روش زیر اقدام به ارسال الکترونیکی صورتحساب‌های خود به این سامانه نمایند:

۱. استفاده از نرم افزار ارسال فاکتور به سامانه مودیان

۲. استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی

البته توجه فرمایید که تعداد محدودی از نرم افزارهای حسابداری نیز قابلیت اتصال مستقیم به سامانه مودیان را دارند. همچنین قابل ذکر است استفاده از خدمات شرکت‌های معتمد، مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. از این رو توصیه می‌شود با استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی ارسال فاکتور به سامانه مودیان، به صورت مستقل و بدون نیاز به واسطه، اقدام به ارسال الکترونیکی و ثبت فاکتورهای فروش در این سامانه نمایند. چرا که علاوه بر مقرون به صرفه تر بودن از افشای مهم اطلاعات مالیاتی نیز جلوگیری می کنید.

نرم افزار ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

با تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی و الزامی شدن استفاده از سامانه مودیان، ارسال الکترونیکی صورتحساب برای اشخاص مشمول این قانون اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. چرا که در صورت عدم رعایت این قانون مودیان مشمول پرداخت جرائم مالیاتی خواهند بود.

 افرادی که سال ها از فاکتورهای کاغذی و دستی استفاده می‌کردند، اکنون با تصویب قانون سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی می بایست ظرف مدت یک هفته، فاکتورهای فروش مربوط به کالا و خدمات خود را به صورت الکترونیکی در سامانه مودیان ثبت کنند. حال هر مودی با توجه به شرایط خود می تواند از یکی از روش های رایج ارسال فاکتور به سامانه مودیان بهره مند شود

روش‌های ارسال صورت‌حساب به این سامانه عبارتند از:

۱. استفاده از نرم‌افزار ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان

۲. بهره‌گیری از خدمات شرکت‌های معتمد مالیاتی

۳. به‌کارگیری نرم‌افزارهای حسابداری با قابلیت ارسال فاکتور الکترونیکی

ارسال فاکتور به سامانه مودیان از طریق شرکت های معتمد مالیاتی

شرکت‌های معتمد مالیاتی، تعدادی شرکت محدود هستند که با هدف تسهیل فرایندهای مالیاتی و کمک به مؤدیان، راه‌اندازی شده‌اند. برخی از این شرکت‌ها مجوز ارائه خدمات ثبت و ارسال فاکتورهای الکترونیکی به سامانه مودیان را دارند و برخی دیگر تنها ارائه خدمات آموزشی در حوزه قوانین مالیاتی را برعهده دارند. مجوز شرکت های معتمد از سوی سازمان امور مالیاتی صادر شده است و ارائه ی خدمات توسط این شرکت ها راه را برای برای هرگونه دلیلی از سوی مودیان بسته است.

اشخاصی که فاقد آگاهی در زمینه ارسال فاکتور به سامانه مودیان می باشند و یا زمان کافی برای ارسال مستقیم فاکتورها ندارند، می‌توانند از طریق شرکت‌های معتمد، فاکتورهای خود را به سامانه مودیان ارسال کنند؛ البته این کار مستلزم پرداخت هزینه خواهد بود. همچنین با توجه به اینکه تمام اطلاعات مالی در اختیار شرکت واسط قرار می‌گیرد، از لحاظ امنیتی چندان توصیه نمی‌شود. توجه فرمائید با توجه به اتمام مهلت زمان ارسال فاکتورها به سامانه مودیان ، تعداد درخواست افراد به شرکتهای معتمد افزایش می یابد و ممکن است که ارسال فاکتورها با اختلال رو به رو شود و در زمان مقرر ارسال نگردد.

ارسال فاکتور به سامانه مودیان از طریق نرم افزار سامانه مودیان مالیاتی

استفاده از نرم‌افزارهای تخصصی واسط سامانه مودیان، روشی آسان و کارآمد برای ارسال الکترونیکی صورتحساب‌ها به این سامانه است. توجه فرمائید که بکارگیری نرم افزار واسط در ارسال فاکتورها نیازی در تغییر  نرم افزار حسابداری ایجاد نمی کند. بعد از ارسال صورتحساب به سامانه مودیان از طریق نرم افزار واسط ، میتوان به راحتی وضعیت فاکتورهای ثبت شده را رصد کرد و در صورت نیاز فاکتورها را برگشت ، اصلاخ و یا باطل نمود

توجه فرمائید تمامی آموزش‌های لازم در خصوص نحوه استفاده از نرم‌افزار و رفع اشکالات احتمالی، در مجموعه کاریا سیستم به صورت رایگان ارائه می‌شود. امروزه با توجه به آمار خرید نرم افزار فاکتور الکترونیکی از شرکت های استارت آپ، به این نتیجه رسیده ایم که اغلب مودیان این روش را مناسبترین گزینه برای ارسال صورتحساب ها به سامانه مودیان می دانند، بنابریان تمامی سعی همکاران ما در این مجموعه تسهیل و تسریع در روند ارسال فاکتورها می باشد

ارسال اطلاعات به سامانه مودیان از طریق نرم افزار حسابداری

استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری که دارای قابلیت ارسال الکترونیکی صورتحساب به سامانه مودیان باشند، یکی دیگر از راه‌های مناسب برای انجام این کار است.

در این روش، فرایند صدور و ارسال فاکتورهای فروش به طور یکپارچه و درون خود نرم‌افزار حسابداری انجام می‌شود. البته نکته مهم این است که اکثر این نرم‌افزارها به صورت نصبی هستند و دسترسی از راه دور به آنها وجود ندارد. بنابراین تنها در محیط داخلی شرکت‌ها و سازمان‌ها قابل استفاده خواهند بود. شاید فکر کنید که این گزینه بهترین روش می باشد اما باید عنوان کنیم اغلب نرم افزارهای حسابداری دارای چنین قابلیتی نمی باشند.بنابراین مودیان باید از یکی از دو روش بالا برای ارسال صورتحساب های خود استفاده نمایند

نرم افزار تخصصی اتصال به سامانه مودیان کاریا سیستم

شرکت کاریا سیستم با هدف تسهیل فرایند ثبت و ارسال مکانیزه صورتحساب‌های الکترونیکی فروش و خدمات، اقدام به طراحی و تولید نرم‌افزار تخصصی برای سامانه مودیان کرده است. هدف از تولید این نرم‌افزار، تسهیل فرایندهای مربوط به گزارش‌دهی مالیاتی برای مؤدیان گرامی است.

با بهره‌گیری از نرم‌افزار ارسال صورتحساب به سامانه مودیان، مؤدیان محترم می‌توانند بدون نیاز به مراجعه به شرکت‌های معتمد مالیاتی، در کمترین زمان ممکن، نسبت به ثبت و ارسال الکترونیکی صورتحساب‌های فروش و خدمات خود اقدام نمایند.

با توجه به جدید بودن شرایط اتصال به سامانه مودیان و ارسال الکترونیکی صورتحساب‌ها دسترسی به یک راهکار مناسب و کارآمد برای انجام این کار بسیار ضروری به نظر می‌رسد.

ویژگی های نرم افزار فاکتور به سامانه مودیان مالیاتی

هنگام انتخاب یک نرم‌افزار واسط برای ارسال صورت‌حساب به سامانه مودیان، توجه به ویژگی‌ها و قابلیت‌های زیر حائز اهمیت است:

۱. مدیریت جامع کالاها، خدمات و مشتریان

۲. امکان ساده‌سازی فرایند صدور و مدیریت فاکتورها

۳. پیگیری فاکتورهای برگشت‌ از فروش مشتریان

۴. طراحی فاکتورهای چاپی سفارشی و حرفه‌ای

۵. قابلیت Import و Export پیشرفته از فایل‌های اکسل

۶. امکان استعلام وضعیت فاکتورها در سامانه مودیان

۷. عدم محدودیت در تعداد صدور و ارسال صورت‌حساب

۸. دسترسی به گزارش‌های تحلیلی قدرتمند از فروش و درآمد

۹. پشتیبانی از الگو‌های استاندارد صورت‌حساب سامانه مودیان

۱۰.به‌روزرسانی مداوم، آموزش و پشتیبانی 

۱۱.بررسی تمام خطاها در داشبورد و ارائه ی راه حل برای تک تک خطاها

۱۲.امکان استفاده از نرم افزار در تمامی پلتفرم ها

۱۳.مناسب ترین قیمت با توجه به ویژگی های ارائه شده در مقایسه با رقبا

نرم افزار کاریا سیستم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *