ارسال فاکتور بدون نرم افزار

ارسال صورتحساب ها به سامانه مودیان به روش الکترونیکی انجام می شود این قانونی است که در ابتدای سال 1402 برای مشمولین قانون پایانه های فروشگاهی الزامی شد. مودیان باید فاکتورهای خود را به سامانه مودیان ارسال نمایند ولی متاسفانه این سامانه آنلاین طوری طراحی نشده که بتوان در آن مدارک را بارگزاری کرد ، بنابراین برای ارسال فاکتورها باید از طرق دیگر استفاده کرد. 

روش های مرسوم برای ارسال صورتحساب به سامانه مودیان استفاده از نرم افزار واسط سامانه مودیان و خدمات شرکت های معتمد مالیاتی می باشد، البته تعداد کمی از نرم افزار های حسابداری نیز قابلیت اتصال مستقیم به سامانه مودیان را نیز دارند ولی چون تعداد محدودی دارند ما با دو روش رایج تر بالا کار داریم.

پس در همین ابتدای کار آگاه باشید که ارسال فاکتور بدون نرم افزار فقط در صورتی امکان پذیر است که شما بخواهید از خدمات شرکتهای معتمد مالیاتی استفاده کنید، اینکه راهی وجود داشته باشد تا شما بدون نرم افزار و یا شرکت های مجاز مالیاتی اقدام به ارسال فاکتور به سامانه مودیان کنید در حال حاضر وجو ندارد.در ادامه شما را با روش های ارسال طلاعات به سامانه مودیان آشنا می کنیم شما با توجه به شرایط خود مجاز به انتخاب یکی از روش های ذکر شده می باشید

راه های ارسال اطلاعات به سامانه مودیان

 • ارسال صورتحساب به سامانه مودیان با شرکت های معتمد

این روش از روش های رایج می باشد چرا که امسال برای اولین بار است که صورت حساب ها الکترونیکی شده اند ، تا قبل از این افراد از فاکتورهای کاغذی استفاده میکردند و به با روش های الکترونیکی آشنا نبودند، بنابراین عده ای کثیری از مودیان آگاهی لازم را در این زمینه ندارند ، برخی به دنبال آموزش جهت ارسال الکترونیکی صورتحساب ها می روند ولی اغلب افراد زمان لازم برای انجام این امور ندارند و ترجیح می دهند از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی استفاده کنند.

این شرکت ها در ازای دریافت هزینه از مودیان ، اقدامات لازم برای صدور فاکتورهای الکترونیکی را انجام میدهند، همچنین به تمامی اطلاعات مالیاتی مودیان دسترسی خواهند داشت.توجه فرمائید که ارسال فاکتورها به سامانه مودیان از طریق شرکت‌های معتمد مالیاتی نیازی به دریافت کلید خصوصی و عمومی و توکن‌های امنیتی ندارد. مودیان می‌توانند به راحتی کارپوشه خود را به این شرکت‌ها متصل کنند. در ادامه لیست شرکت های معتمد مالیاتی که مجاز به ارسال صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان را می باشند را نام می بریم

 • شرکت معتمد داده کاوی اول سام
 • شرکت داده پردازی کیسان
 • شرکت داده پردازی معتمد تیس
 • شرکت معتمد اول هوشمند راهبر
 • شرکت معتمد همراه فن آوا
 • شرکت راهکارهای یکپارچه معتمد ایرانیان
 • شرکت معتمد هوشمند تک سا
 • شرکت پردازش هوشمند معتمد کسب و کار
 • ارسال صورت حساب به سامانه مودیان با نرم افزار واسط 

در واقع استفاده از این روش یکی از روش های محبوب در بین کاربران می باشد ، چرا که با خرید این افزونه شما می توانید خودتان بدون پرداخت هزینه ی مازاد ، صورت حساب هایتان را به سامانه مودیان ارسال نمائید. استفاده از نرم افزار واسط روش مقرون به صرفه تری خواهد بود در عین حالیکه شما از اطلاعات مالیاتی خود حفاظت خواهید کرد، در واقع روش امن تری نسبت به خدمات شرکت های معتمد می باشد.افزونه های واسط سرعت بالایی در ارسال فاکتورها دارند و قابلیت هایی همچون اکسپورت و ایمپورت اطلاعات از اکسل ، پشتیبانی از تمامی الگوهای صورتحساب ها و قابلیت اصلاح ، ابطال و برگشت از فروش را برای کاربران فراهم نموده است.

مجموعه کاریا سیستم به عنوان یکی از اولین استارت آپ های طراحی نرم افزار واسط، برای اینکه تمامی کاربران بتوانند به راحتی با افزونه کار کنند ، داشبورد نرم افزار را تا حد امکان ساده طراحی نموده اند بدین ترتیب افراد در سطح مبتدی بدون داشتن دانش فنی می توانند صورت حساب های خود را ارسال نمایند.همچنین آموزش کار با نرم افزار توسط کارشناسان به صورت تخصصی و رایگان انجام می شود ، همچنین پشتیبانی از نرم افزار تا یکسال پس از خرید به صورت رایگان انجام می شود

 • ارسال صورتحساب به سامانه مودیان با نرم افزار حسابداری

برخی از نرم افزار های حسابداری این قابلیت را دارند که مستقیم صورتحساب ها را به سامانه مودیان ارسال نمایند، البته تعداد این نوع نرم افزار حسابداری محدود می باشد و عیبی که به آنها وارد است این است که این نرم افزارها به صورت نصبی می باشند و استفاده از آنها در خارج از محیط کار امکان پذیر نمی باشد.

کلام آخر

در این مقاله به سوال بسیاری از افراد مبنی بر اینکه ایا می توان فاکتورهای الکترونیکی را بدون نرم افزار ارسال نمود، پاسخ دادیم.در صورتی این کار امکان پذیر است که مودیان از خدمات شرکت های معتمد مالیاتی استفاده نمایند. برخی از افراد سودجو از عدم آگاهی مودیان در این زمینه استفاده می کنند و با چنین عنوانی زیبایی قصد دارند تا جیب شما را خالی کنند

ارسال صورتحساب ها به سامانه مودیان می باشد و این انتقال اطلاعات باید یا از طریق نرم افزار های واسط صورت گیرد و یا از طریق خدمات شرکت های مجاز.

شرکت های مجاز تعداد محدودی دارند ، بایت ارائه ی خدمات هزینه دریافت میکنند و اطلاعات محرمانه و مالیاتی شما در اختیار آنها قرار می گیرد ولی در ازای آن مناسب افرادی که وقت کافی ندارند و آگاهی نسبت به ارسال صورت حساب الکترونیکی ندارند.

نرم افزار های واسط رابط کاربری راحتی دارند، اطلاعات محرمانه را حفظ میکنند و مقرون به صرفه می باشند، از تمامی دستگاه ها و در هر مکانی می توان به صورت آنلاین اقدام به ارسال فاکتور نمود.اینکه کدامیک از روشها مناسب شما می باشد کاملا به نیاز شما بستگی دارد، در هرحال شما مجاز به انتخاب یکی از روش های بالا می باشید تا مشمول جرائم مالیاتی نشوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *